Stone – Face – Book | Granhøj Dance Company

Date

20.07.2024
Expired!

Time

18:00

Location

GOKSiR Przecław
Rekreacyjna 1, 72-005 Przecław

Stone – Face – Book | Granhøj Dance Company

Mając kamienie jako pasję, przeszkodę i przyjaciół – Mikołaj prowadzi nas przez żywą historię. To dramatyczna i poruszająca opowieść o odwadze i poszukiwaniu pulsu serca w świecie twardej petryfikacji. Spektakl prezentowany w Danii, także w ramach festiwali „CPH Stage” (Dania), „Menų festivalis Plartforma” w Kłajpedzie (Litwa), Krakowskim Festiwalu Tańca, a także dwukrotnie został wybrany do prestiżowego showcasu „Dance od Fringe” – w ramach największego teatralnego festiwalu w Europie – Fringe. Festival w Edynburgu w 2022 i 2023r. W podsumowania sezonu CPH Culture, za swoją kreację w tym spektaklu Mikołaj Karczewski otrzymał nominację jako najlepszy tancerz sezonu 21/22 w Danii.

Choreografia: Palle Granhøj; Tancerz: Mikołaj Karczewski

 


ENGLISH VERSION

Stone – Face – Book | Granhøj Dance Company 

With stones as passion, obstacle, and friends – Mikołaj leads us through a living history. This is a dramatic and moving story about courage and the search for the heartbeat in a world of hard petrification. The performance has been presented in Denmark, as well as at the „CPH Stage” festival (Denmark), „Menų festivalis Plartforma” in Klaipėda (Lithuania), the Krakow Dance Festival, and has also been selected twice for the prestigious „Dance od Fringe” showcase at the largest theater festival in Europe – the Edinburgh Fringe Festival in 2022 and 2023. In the season summary by CPH Culture, Mikołaj Karczewski received a nomination for Best Dancer of the 21/22 season in Denmark for his creation in this performance.

Choreography: Palle Granhøj Dancer: Mikołaj Karczewski

Mikołaj Karczewski

tancerz, aktor, choreograf. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego wKrakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Artysta współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą
Od 2012 roku jest tancerzem duńskiego teatru tańca Granhøj Dans, z którym zagrał około 400 spektakli, tańcząc na scenach w Chinach, Korei, Peru, Brzyli, Urugwaju, Chile, Cyprze, Hiszpanii i wielu innych. Za rolę Szarlatana w spektaklu „Petrushka-Extended” (2016) otrzymał nominację do nagrody teatralnej w Danii w kategorii najlepszy tancerz sezonu. Występuje w choreografiach „An Eve and an Adam”, która otrzymała prestiżową nagrodę Reumert 2019 jako najlepszy spektakl teatru tańca w Danii, a także w solowym projekcie ”Stone.Face.Book” będącym 7 spektaklem w 10 letniej współpracy choreografa Palle Granhøj z Karczewskim jako tancerzem jego kompanii, a
który to drugi rok z rzędu otrzymał zaproszenie na prestiżowy festiwal Fringe 2023 odbywający się w Edynburgu. Dodatkowo, w roku 2020, rozpoczął taneczną współpracę z kolejną słynną duńską kompanią DON GNU (spektakle „Turist” 2021r. oraz „Beboer” 2022r. – za które to otrzymał nominacje w kategorii „najlepszy tancerz” przyznawane corocznie przez portal recenzentów i krytyków sztuki teatralnej w Danii – „CPH Culture”) oraz został uhonorowany stypendium twórczym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2020 – dzięki któremu stworzył on swój pierwszy w pełni autorski spektakl „Cornerstone”. W latach 2013 – 2021 współpracował z PWST WTT w Bytomiu jako wykładowca tańca współczesnego.

Palle Granhøj

jest założycielem i dyrektorem artystycznym Granhøj Dans od 1989 roku. Jako zawodowy tancerz od 1986 roku, Palle jest architektem wszystkich dzieł Granhøj Dans, opartych na jego specjalnej technice obstrukcji. Granhøj został uhonorowany 4 nagrodami od Komitetu Reumert, Fundacji Edith Aller, Fundacji Alberta Gaubiera, Przyjaciół Baletu oraz Fundacji Ole Haslunda, Duńskiej Fundacji Sztuki oraz stypendiami od Duńskiej Fundacji Sztuki w latach 1996, 1998, 1999, 2001, 2007 i 2012 roku. Palle Granhøj był założycielem i dyrektorem artystycznym „GRAN – teater for dans”, nowej przestrzeni teatralnej w Aarhus, zajmującej się tańcem nowoczesnym, w latach 2001-2007. Za pracę nad „Dance me to the end on/off love”, Granhøj otrzymał specjalną nagrodę od Duńskiej Fundacji Sztuki. Oprócz ponad 30 produkcji pod szyldem Granhøj Dans, stworzył także produkcję dla Duńskiego Baletu Królewskiego (1996) oraz Seiko Dance Company (LT) w latach 2019 i 2022. Dzieła Palle Granhøja zostały dotychczas pokazane w 50 krajach.
http://granhoj.dk/about

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.