Rozmowy przy wspólnym stole |  Dance – Lost in translation | Kasia Kania

Data

20.07.2024
Zakończone!

Czas

21:00 - 21:00

Lokalizacja

Młyn 3D
Przecław 3D, Przecław

Rozmowy przy wspólnym stole |  “Dance – Lost in translation”, “Taniec, czyli jakim językiem mówimy?” 

Podczas tego spotkania, porozmawiamy o tym jak taniec komunikuje się z nami i jakie historie możemy dzięki niemu odkryć. Taniec jest uniwersalnym językiem, który pozwala na wyrażanie emocji, opowiadanie historii i przekazywanie tradycji bez użycia słów. Zastanowimy się, czym w ogóle jest technika tańca i  jak może być przekazywana. Zbadamy także, jak technika tańca może ewoluować i adaptować w różnych kontekstach społecznych i kulturowych.

Czego możesz się spodziewać:

  • Propozycji partycypacji (pisania, mówienia, zmiany miejsca)
  • Przekąsek i napojów
  • Rozmowa prowadzona będzie w większości, w języku angielskim, ale zadbamy o to, by była dostępna osoba, tłumacząca na język polski, jeśli tego potrzebujesz.

.

Kasia Kania (ona/jej) jest choreografką i performerką. Wciela się również w rolę dramaturżki procesów choreograficznych, nauczycielki akademickiej oraz instruktorki jogi. Mieszka i pracuje między Polską a Niemcami. Jej zainteresowania skupiają się na teorii i praktyce tzw. „poszerzonego” myślenia o choreografii, czyli strategiach obserwacji i budowania ruchu/relacji, które pogłębiają nasze rozumienie świata. Od wielu lat praktykuje i bada sposoby myślenia i działania kolektywnego, mediacji oraz inkluzywnych metod komunikacji w grupie. Skupia się na badaniu protokołów wykonywania, prezentowania i obserwowania, a także strukturyzuje swoje projekty wokół pojęcia „dramaturgii feministycznej”. Swoją wiedzę zdobyła w instytucjach akademickich, takich jak Wydział Teatru Tańca w Bytomiu oraz Instytut Teatrologii Stosowanej, na wydziale Choreografii i Performansu w Giessen, Niemczech. Współpracuje z różnymi grupami artystycznymi i kolektywami takimi jak m.in.: Rotterdam Presenta, Polka Dot Foundation, Christians: Schwenk Collective, Plenum Osób Opiekujących Się, Przestrzeń Wspólna.Zgłębia wiedzę na temat somatycznych metod pracy z ciałem (metoda Feldenkraisa, Alexandra, Body Mind Centering) oraz uczy jogi w nurcie Vinyasa/Hatha Yogi.

 

 

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.