Connected / Disconnected
to taneczny performance, w którym artyści podejmują temat połączeń. Relacyjne, rytmiczne, ruchowe, kostne, intencyjne, intuicyjne, dźwiękowe, widoczne i niewidoczne połączenia. Improwizacja, której świadkami będą widzowie, to dialog pomiędzy tancerzami o różnych korzeniach oraz językach ruchowych i muzykiem, spajającym każdy z tych języków w sieć połączeń. Widownia będzie miała możliwość doświadczać historii, która tworzy się na bieżąco w trakcie trwania performance’u.
Tancerze: Lena Skrzypczak, Victoria Silvero, Bartosz Przybylski, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Patryk Gorzkiewicz Muzyka: Marmo Electro (Franciszek Jackowski) Koncepcja: Patryk Gorzkiewicz
ENGLISH VERSION
Connected / Disconnected is a dance performance in which the artists explore the theme of connections. Relational, rhythmic, movement, skeletal, intentional, intuitive, auditory, visible, and invisible connections. The improvisation that the audience will witness is a dialogue between dancers of different backgrounds and movement languages, and a musician who weaves these languages into a network of connections. The audience will have the opportunity to experience a story that unfolds in real-time during the performance.
Dancers: Lena Skrzypczak, Victoria Silvero, Bartosz Przybylski, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Patryk Gorzkiewicz
Music: Marmo Electro (Franciszek Jackowski)
Concept: Patryk Gorzkiewicz
O ARTYSTACH
Bartosz Przybylski
Ur. 1995.06.20 w Poznaniu. Pierwsze kroki z tańcem zaczął w wieku 14 lat w małym zespole teatralno-tanecznym. Mając 20 lat przeprowadził się do Niemiec i rozpoczął edukację akademicką (Folkwang, Dansart). Po ukończeniu nauki dołączył do słowackiego narodowego teatru tańca, Divadlo Študio Tanca, gdzie pracował jako tancerz przez 3 lata. Występował i współtworzył następujące spektakle: “Dotyk Alžbety” (Tibor Trulik), “Punk Pajama Party” (Mente Malgina Zebastian), “Besi” (Milan Tomašik) ”Jumble” (Stanislav Dobak), “Muž Bez Vlastností” (Debris Company), a jako freelancer: “O dark, dark, dark…” (Fotis Nikolaou), “Extant” (Motionhouse Capture), “Afectos Humanos” (Compagnie Fredewess). W 2022 roku został freelancerem i zaczął tworzyć własne projekty; “4 words about…” (David Javorsky, Bartosz Przybylski).
Wojciech Furman
Tancerz, aktor teatru fizycznego, choreograf i nauczyciel. Ukończył studia „Taniec w Kulturze Fizycznej” na AWF Poznań. Stypendysta Tanzpunkt Hannover, Movimento Danza Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Miasta Poznania. Występował lub uczył w Holandii, Niemczech, Czechach, Rumunii, ZEA, Arabii Saudyjskiej i Polsce (Festiwal Malta, MSTT w Lublinie, Polska Platforma Tańca, Krk Festiwal Tańca). Jego doświadczenie zakorzenione w tańcu towarzyskim tworzy hybrydę z researchem wokół floorworku i inspiracjami ze street&club styles. Stworzył warsztat FLOORISH, który skupia się na stymulowaniu różnorodności floorworkowego języka ruchu.
Franciszek Jackowski
znany jako MARMØ – dziewiętnastoletni białostoczanin, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli tanecznych, live performer. Jego twórczość to unikalne połączenie basowej elektroniki, połamanych rytmów oraz klasycznych i filmowych brzmień, prowokujące refleksję nad głębszymi wymiarami rzeczywistości.
Victoria Silvero
Nauczycielka i tancerka techniki klasycznej, oraz tańca współczesnego. W 2018 ukończyła Wyższą Uczelnęi Dydaktyki i Pedagogiki Sztuki, Tańca i Teatru (I.S.P.E.A. Danza Y Teatro) w Resistencia, Argentyna. W trakcie trwania studiów należała do baletu i kompanii tańca współczesnego przynależnego do uczelni, gdzie brała udział w odtwarzaniu repertuaru klasycznego takiego jak, Giselle, Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, czy też repertuaru czasów współczesnych jakim jest Le Palais de Cristal, George’a Balanchine’a. Performowała również w autorskich spektaklach głównych choreografów kompanii. W 2018 roku otrzymała stypendium artystyczne, na kontynuacje studiowania techniki klasycznej, tańca współczesnego i jazzu w Julio Bocca Foundation w Buenos Aires. W stolicy Argentyny brała udział w spektaklach takich jak: „The other edge” chor. Matias Tello, „Finding my nature” chor. Luciano Cejas, „The other” chor. Joaquin Toloza, „Chess” chor. Tatiana Citadini. W 2020 przeprowadziła się do Poznania, gdzie rozwijała się pod okiem Patryka Gorzkiewicza i Michała Strugarka i występowała w ich kreacjach, takich jak „Panic”, „craiving.”, „Rosemary” i „Zbiór prac wszelakich”, co spowodowało, że zainteresowała się improwizacją i eksploracją ruchu w szerszym ujęciu.
Patryk Gorzkiewicz
Tancerz, choreograf freelancer.
Swoją drogę taneczną rozpoczął w 2007 roku. Zajmuje się szeroko pojętym tańcem współczesnym, improwizacją w tańcu oraz tańcem ulicznym Hip-Hop, w którym stawiał swoje pierwsze kroki. Korzysta z techniki i wiedzy danej przez każdą z tych dziedzin, co daje mu pole możliwości w kreowaniu własnego języka ruchowego i objawia się w jego twórczości.Aktywny tancerz współpracujący z choreografami i reżyserami polskiej sceny teatralno-tanecznej. Jako niezależny twórca zrealizował spektakle tj.: „Sport”, „Connected/Disconnected”, „Osiedlowy dowód słuszności”, „A bunch of crap”, „To-Do List”, „Ściana-biała-papier-las” oraz współtworzył choreografie do spektakli „Panic” (współtwórca: Michał Strugarek), „Show” (współtwórcy: Paweł Malicki i Daniel Michna).Absolwent kierunku Taniec w kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ze specjalizacją Tancerz choreoterapeuta, a obecnie także wykładowca na tym kierunku.
Katarzyna Leszek
Tancerka, choreografka, nauczycielka. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej o specjalności Tancerz-choreoterapeuta na AWF w Poznaniu oraz studiów II stopnia na kierunku choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi, a także kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie oraz I i II stopnia Studium Pedagogicznego na AM w Łodzi. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu oraz ukończyła Międzynarodowy Program Tańca Współczesnego w szkole Nuova Officina Della Danza w Turynie we Włoszech. Współzałożycielka Teatru Tańca Nieznany (stowarzyszenie) działającego na terenie Poznania od 2018 roku.